Říjen 2017

Bozzpure - Peach bullet

26. října 2017 v 22:57 | Kája |  Příchutě
VG/PG 80/20
koncentrace 5%
odležení cca 3 dny

Když jsem si vybírala, čím dál budu rozmazlovat tu svoji hubu, doporučili mi v obchodě tuhle příchuť. Už pouhé čichnutí k vzorku v prodejně mě přesvědčilo, že tohle nebude zlé. A koštnutí předčilo očekávání.

Všude píšou, že je to prostě broskvová příchuť. Ale! Je to naprosto bezkonkurenční broskvový jogurt. Úplně mám po vyfouknutí chuť olíznout lžičku a to to teď láduju čerstvě namíchané. Pozítří už to bude regulérně jedna z nejlepších příchutí. Asi mám druhou topovku k Vampire Ice, abych pořád nesosala mentol.

Super je to, že i v místnosti velmi příjemně voní, takže nebudu pobuřovat okolí.

Rozhodně 10/10

Flavourtec - Mojito

26. října 2017 v 20:54 | Kája |  Příchutě
VG/PG 80/20
Koncentrace 5%
Odležení minimálně týden

Tuhle příchuť jsem dostala jako dárek a přiznám se, že sama bych po ní asi nesáhla. A udělala bych chybu. Protože mám jistou averzi k mátě, systematicky se vyhýbám všemu, co mátu avízuje. Mojito bez máty by bylo jako piňacolada bez ananasu. Jenomže pak přišel Vampire Ice a já poznala, že ne každá máta je špatná.

Tohle mojito je vážně super. Víc než máta je tam hodně dobrá limetka a máta prostě tak akorát, aby to bylo opravdu super osvěžující. Na patře malý ocásek bílého rumu a žádná divně chemická chuť ani pachuť. Není ani málo sladká, ani přeslazená, opravdu má všeho tak akorát.

Na to, jak jsem byla skeptická, jsem se opět přesvědčila, že odříkaného chleba největší krajíc. Řadím mezi nejoblíbenější příchutě.

9/10

Inawera - Citron

25. října 2017 v 16:40 | Kája |  Příchutě
VG/PG 80/20
Koncentrace 3%
Odležení týden

Citron a pomeranč od polské Inawery jsem koupila, protože jsem si zamilovala jednu citrusovou hotovku. Myslela jsem si, bláhová, že to bude podobné. Podobné... Podobné otravě žaludku, možná.

Citron od Inawery je divně chemická kyselá chuť. Žádné esence, nebo tak něco. Ne, prostě kyselina citronová v prášku, to celé s divným hořkým podkresem. Po ochutnání se mi bez přehánění zhoupnul žaludek a vyvstala otázka, jak je možné, že jejich Piňakolada je docela slušná a ty dvě citrusovky, co jsem měla tu "čest" ochutnat, tak nebetyčně příšerné. Stále ještě to pochopení nepřišlo. Přišlo ale vystřízlivění a pochopení, že i šedesát kaček je za takovou příchuť až moc.

Ne, ne a nedoporučuji, pokud nejste zoufalci s absencí chuťových buňěk.

1/10

Inawera - Pomeranč

25. října 2017 v 16:33 | Kája |  Příchutě
VG/PG 80/20
Koncentrace 3%
Odležení týden

Pravda, nevím, co jsem vlastně čekala od příchuti za šest pětek, ale i tak...

Tohle totiž pomeranč nebyl ani náhodou. Možná tak extrakt z pomerančové kůry proložený něčím odporně hořkým. Svěží citrusová chuť se absolutně nekonala. Měla mě varovat už vůně, která byla nepříjemná až vlezlá a všem, kdo k ní čuchli, prostě smrděla.

Jenže já se varovat nenechala a zkusila to. Bylo to tak hnusné, že se mi udělalo zle od žaludku. Dodnes nevím, jestli ta příchuť nebyla třeba zkažená, ale tohle a citron stejné značky byly moje nejhorší koupě, které mi dokázaly spolehlivě zhoupnout žaludek. Podivná pachuť chemie a taveného plastu mi vytane už při pouhé vzpomínce.

Nevěřila bych, že takové hodnocení kdy dám, ale takhle tedy ne, milý příteli

1/10 a to jen proto, že nulu nedávám

Joyflavors - Caramel Pear

25. října 2017 v 16:24 | Kája |  Příchutě
VG/PG 80/20
Koncentrace 10%
Odležení týden+

Na tuhle příchuť jsem se vážně těšila. Karamelová hruška. Úplně jsem si představovala šťavnatou hrušku a lehký, mléčný karamel. Chyba lávky...

Hruška cítit je. Taková pečená... a karamel už je spíš kulér. Dohromady je to na mě takové hořké až štiplavé. Na prvních pár ochutnání jsem zmatkovala, jestli nejde o tabákovou příchuť, protože to má přesně onu hořkotrpkost tabáku. Kdepak. Prostě je to zase jen chuť, která mi vyloženě nesedla.

Už vůně mě varovala, že to nebude ono. Několik tanků jsem dokázala vyvapovat ale spíš stylem 1 tank toho a honem to zase zalejt něčím, co bude jiná liga. Bylo to drahé, přeceňované a proto následovalo to, co v tomhle případě následovat muselo. Pád z obláčku natěšenosti až na hodně tvrdou zem prozření.

4/10

Imperia - Tutti

25. října 2017 v 16:16 | Kája |  Příchutě
VG/PG 80/20
Koncentrace 3%
Odležení týden

Před časem jsem sháněla dobrou žvýkačkovou příchuť. Hodně lidí tam doporučovalo Tutti od Imperie. Se značkou mám veskrze dobrou zušenost, tak jsem to prubla... a ne. Tohle není můj kůň.

Příchuť sice deklaruje italskou ovocnou zmrzlinu, ale nenechte se zmýlit. Je to Pedro. Růžová ovocná žvejka, kterou jsem si jako dítě pravidelně zamotávala do vlasů a cedila slzy, když to matka ledovala a vydrolovala ven. Ovšem Pedro to je jen tehdy, když páru nepustíte na kořen jazyka. Tam totiž vyleze něco nedobrého a hořkého, co při výdechu připomíná chemickou laboratoř. Míchala jsem na doporučená 3%, ale možná by snesla ještě méně, já to už ale zkoušet nebudu.

Jsem trochu zklamaná, hotový liquid totiž opravdu dobře voní.

Dá se to, ale opakovat to nemusím.

5/10

Imperia - V-Party

25. října 2017 v 16:09 | Kája |  Příchutě
VG/PG 80/20
Koncentrace 3%
Odležení 3 dny

Příchuť, která se Imperii dost povedla.

Podle oficiálního infa jde o směs tropického ovoce, já v ní cítím především mango a trochu nádech maracuji. Byla to u mě jedna z prvních příchutí, které jsem si míchala sama a od té doby je příjemným evergreenem. Sice to není nic světaborného, ale vzhledem k ceně a tomu, že jde "jen" o českou Imperii, kterou coby výrobce bere spousta lidí jen jako z nouze ctnost a nezřídka na ni nadává, je to opravdu hodně dobré.

Žádné hořké podtóny, žádné chemické ocásky, jen by ta chuť mohla být nějak zajímavější, když tropická směs tak k tomu mangu ještě něco dobrého posadit do pozadí. Ale nic, rozhodně tuhle příchuť nebudu hanit, protože jak říkám, je to evergreen, který mě nikdy nezklame.

7/10

PJ empire – Cereal loop

22. října 2017 v 23:18 | Kája |  Příchutě
VG/PG 80/20
Koncentraci neznám, namíchaný vzorek
Odležení týden

Není to špatné, vůbec ne. Znáte Arizonky? Takové ty barevné sladké burizony? Tak přesně tak to chutná. Já na nich jako dítě letěla a tohle mě fakt vrátilo do dětství. Není to příchuť, ze které bych si vyloženě kecla na zadek, ale vapovat se to dá hodně dobře, a nějakou chvíli bych u toho v klidu vydržela.

Moc příjemný je ten cereální ocásek, který je opravdu hodně dobrý. PJ si dávám do hledáčku a budu zkoušet i další příchutě.


U mě solidních 7/10

Topping vape – Crema vanilla

22. října 2017 v 23:16 | Kája |  Příchutě
VG/PG 80/20
Koncentraci neznám, namíchaný vzorek
Odležení týden

Tak tohle rozhodně není můj šálek kávy. stejně jako makronka, kteroujsem testovala je to sladké, neurčité a nic moc. Ani vanilku ani smetanu tam prostě necítím. Jen jakýsi nahořklý nádech, který nepřipomíná ani jedno.

Skoro bych řekla, že to chutná prakticky stejně divně jako ta makronka.

Vůně není nepříjemná, ale prostě to není to, co člověk čekal. Jako nouzovka to možná ujde, ale u mě ne.


4/10

The fuu - Death driver

22. října 2017 v 23:09 | Kája |  Příchutě
VG/PG 80/20
Koncentrace 10%
Odležení týden

Lehký limetkový koláček. Není to tak výrazná chuť jako Onena, ale je velmi příjemná a osvěžující. Těsto není tak těžké a více převládá citrusová chuť.


Deklarované jsou citrusy obecně ale tohle je limetka jako vymalovaná.
Vždycky jsem myslela, že jsem na ovoce, ale tyhle dvě příchutě mě docela jistě posouvají ke koláčům a dalším pečeným záležitostem.

Rozhodně je to dobrota na večerní posezení


Fajnových 8/10